انقلابی کره ای بررسی هیوندای سوناتا هیبریدی ۲۰۱۸

مقدمه

هیوندای سوناتا جزو اولین دسته از خودروهای سدان کره ای است که در بازار کشور موفقیت خوبی کسب کردند و این خودرو از نسل پنجم خود که به صورت گسترده در بازار ایران عرضه شد همواره جزو خودروهای محبوب، پر فروش و خوشنام وارداتی بازار بوده است. گرچه سوناتا کاستی هایی را در برابر رقبای ژاپنی خود در بخش کیفیت ساخت داشت اما موفقیت آن در حدی بود که حضور آن در بازار تا کنون تداوم داشته و حالا نسل هفتم هیوندای سوناتا با کد LF در ایران و پیش روی ما قرار دارد.

جهش سوناتا در فروش زمانی صورت گرفت که نسل ششم این خودرو با نام سوناتا YF به بازار عرضه شد و در آن زمان بسیاری این خودرو را CLS کره ای ها می نامیدند. سوناتا YF خودروی خیلی قابل توجهی از نظر توانایی های حرکتی نبود اما ظاهر زیبا و جذاب در کنار امکانات بالای این خودرو سبب شد تا در بازار فروش موفق تر از رقبای خود عمل کند اما با معرفی مدل LF در سال ۲۰۱۴ این موفقیت ادامه پیدا نکرد و سوناتا LF هیچگاه موفق نشد تا آن فروش بالای نسل ششم را تجربه کند.

اما گویا هیوندای نیز متوجه شد که LF چندان از نظر طراحی برگ برنده ای در برابر رقبای خود ندارد و حتی رقیب هموطن این خودرو یعنی کیا اپتیما توانسته عملکرد بهتری را در بازار فروش داشته باشد.
برای همین هیوندای در سال ۲۰۱۷ اقدام به رونمایی از فیس لیفت سوناتا LF با ظاهری بروز و جذاب کرد. نسخه ی هیبریدی این خودرو به تازگی به بازار ایران نیز راه پیدا کرده است و در ادامه به بررسی سوناتا فیس لیفت ۲۰۱۸ هیبریدی خواهیم پرداخت تا ببینیم آیا این خودرو خواهد توانست دوباره سوناتا را به روزهای اوج برگرداند یا نه؟

طراحی ظاهری

هیوندای به شکل ماهرانه ای توانسته ظاهر آرام و عاری از هیجان سوناتا LF را در مدل جدید به یک گربه ی وحشی بدل کند. به هر بخشی از جزییات نمای جلوی خودرو که دقت کنید متوجه می شوید که هیوندای به شکل ماهرانه ای آن بخش را اسپرت و زیبا طراحی کرده، در عین حال به سادگی می توان مشخصه های طراحی محصولات روز هیوندای را هم در سوناتا فیس لیفت مشاهده کرد. خودرو جلوپنجره ای بزرگ و شش ضلعی دارد که در مرکز آن آرم بزرگ هیوندای قرار گرفته است.

در دو سمت این جلوپنجره چراغ هایی که کمی شباهت به هیوندای النترا دارند قرار گرفته اند و ظاهر آنها خیلی پخته تر و بهتر از چراغ های مدل پیش از فیس لیفت است. دو بخش مشکی رنگ اطراف سپر جلو هم نوارهای LED را در خود جای داده اند که این چراغ ها در هنگام روشن بودن گرافیکی زیبا و خاص را ایجاد می کنند. هیوندای در همین حال با قرار دادن یک نوار کرومی در پایین سپر جلو سعی کرده کمی چاشنی لوکس بودن را نیز به محصول خود اضافه کند و به این ترتیب بتواند هر نوع مشتری را با هر سلیقه ای به سمت سوناتا بکشاند.

د.

طراحی داخلی و امکانات

هیوندای تغییرات بسیار کمی را در نمای داخلی سوناتا ایجاد کرده است. فرم کلی کنسول مرکزی بدون تغییر باقی مانده است اما تغییراتی در بخش بالایی آن و دریچه های تهویه ایجاد شده است که شاید در نگاه اول خیلی متوجه آنها نشوید.
مانیتور قرار گرفته در داشبورد نیز نمایی شکیل تر از قبل دارد. بزرگ ترین تغییر نمای داخلی سوناتا مربوط به فرمان خودرو است. هیوندای استفاده از غربیلک چهارشاخه قبلی را کنار گذاشته و از غربیلک اسپرت ۳ شاخه در مدل فیس لیفت استفاده کرده است که هم خوش دست و هم زیبا است. طراحی کلی کابین خودرو اسپرت است اما هیوندای از طرح چوب نیز روی داشبورد و درها استفاده کرده است.
البته به نظرم طرح فیبر کربن مانند و یا آلومینیومی همخوانی بیشتری با طراحی کابین دارد.

یک تغییر دیگر هم که اگر مدل قبلی را رانده باشید توجهتان را جلب خواهد کرد مربوط به نشان دهنده ها می شود. در مدل قبلی نشان دهنده ی دور موتور سنج با یک نشانگر درصد نیرو که از صفر تا ۱۰۰ درصد را نشان می داد اما در این مدل عقربه دور موتور سنج همانند سایر خودروهای هیبریدی همچون کمری هیبرید و یا میتسوبیشی اوتلندر است و از سه بخش شارژ، اکو و پاور تشکیل شده است.

تست رانندگی

پشت فرمان سوناتا ۲۰۱۸ قرار می گیریم. ابتدا ابر صندلی ها کمی سفت احساس می شود اما حمایت صندلی از بدن مناسب ولی نه در حد عالی است.
فضای داخل اتاق نیز جادار و مناسب است به خصوص سرنشینان عقب از فضای پای خود رضایت خواهند داشت اما فضای سر عقب به خوبی فضای پا نیست و افراد بلند قد ممکن است سرشان به سقف برخورد کند. وجود سقف پانوراما نیز سبب شده تا سوناتا کابینی روشن داشته باشد.
سوناتا در بی صدایی کامل استارت خورده و شروع حرکت نیز تنها با موتور برقی و بدون صدا انجام می گیرد. اما این بی صدایی نباید گولتان بزند چون گشتاور بالای موتور برقی سبب شده تا سوناتا در شروع حرکت خودرویی بسیار قوی و گوش به فرمان باشد.

گشتاور موتور برقی آنقدر خوب است که در شروع حرکت اگر پایتان را تا انتها روی پدال گاز فشار دهید حتی شاهد هرزگردی نیز خواهید بود. خودرو در زمانی در حدود ۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می کند. دستیابی به سرعت های بالا نیز به خوبی انجام می شود و توانستیم در تستی به راحتی به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنیم.

مورد دیگر به هندلینگ خودرو مربوط است و پایداری سوناتا را نمی توان بهترین در کلاس خود دانست. در این بخش بهتر است نمره ی متوسط را به سوناتا بدهیم. البته سیستم کنترل پایداری به موقع وارد عمل می شود و عملا اینطور نخواهد بود که سر پیچ کنترل خودرو را از دست بدهید اما نباید انتظار داشته باشید که سوناتا هیبریدی یک رانندگی سر زنده و هیجان انگیز را به شما ارائه کند. عملکرد فرمان برقی نیز مصنوعی است و با وجود اینکه می توان نرمی و سفتی آنرا تغییر داد اما اطلاعات دقیقی از سطح مسیر ارائه نمی کند و گویی تنها یک وسیله برای تغییر جهت است. البته این نیز مشکلی است که اکثر خودروهای دارای فرمان برقی از آن رنج می برند و تنها مربوط به سوناتا نیست.
یکی از نکات منفی سوناتا ترمزهای آن است. ترمزهای سوناتا را نمی توان ضعیف عنوان کرد اما حسی که پدال ترمز منتقل می کند چندان خوشایند نیست و از این نظر در نقطه ی مقابل محصولاتی چون هوندا و مزدا قرار دارد.

سوناتای هیبریدی، آری یا نه؟

خودروهای هیبریدی در دراز مدت هزینه ی پایینی دارند. در یک رانندگی روزمره و شهری که متوسط سرعت پایینی داشته باشد معمولا این خودروها به صورت هیبریدی سری کار می کنند یعنی موتور بنزینی تنها به عنوان یک ژنراتور برای شارژ باتری عمل می کند و نیرویی را به چرخ ها ارسال نمی کند. این یعنی فشار کمی روی این موتور است و مطمئنا عمر بالاتری خواهد داشت. از طرفی در حالت تمام برقی نیز موتور بنزینی خاموش است و سوختی مصرف نمی شود.

یعنی در این اتومبیل هیبریدی نه تنها در هزینه ی بنزین صرفه جویی می کنید بلکه در هزینه ی استهلاک نیز صرفه جویی می کنید. موتور کوچک سوناتا هیبریدی که در حالت برقی خاموش است نیاز کمی به روغن موتور دارد و فواصل سرویس روغن آن نیز می تواند بیشتر از خودرویی باشد که تنها یک موتور بنزینی دارد. همه ی اینها یعنی کاهش هزینه ی نگهداری این خودروهای هیبریدی.
یک نکته در مورد این خودرو اما ضریب تراکم بالای آن است که ۱۳٫۵ به یک است و عدد بالایی محسوب می شود. البته نمی دانم که آیا کمپانی استفاده از مکمل سوخت را برای این خودرو توصیه کرده است یا نه اما با توجه به تجربه ی نگارنده احتمالا مکمل های اکتان افزا برای چنین موتوری لازم خواهند بود

مشخصات فنی
مدل هیوندای سوناتا هیبرید ۲۰۱۸
پیشرانه ۴ سیلندر هیبریدی
حجم موتور ۱۹۹۹ سی سی
حداکثر قدرت ۱۹۳ اسب بخار
حداکثر گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر در ۲ هزار دور بر دقیقه
شتاب رسمی ۹٫۳ ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی رسمی ۴٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
وزن ۱۵۹۰ کیلوگرم
قیمت حدود ۲۶۰ میلیون تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *