تاریخچه کامل کمپانی هیوندا

در این مقاله به بررسی تاریخچه فعالیت کمپانی کره‌ای هیوندا خواهیم پرداخت و نگاهی به محصولات هیوندا، آخرین قیمت هیوندا در ایران و نمایندگی های مجاز محصولات هیوندا یعنی کرمان موتور هیوندای و شرکت آسان موتور خواهیم انداخت.

کمپانی خودروسازی هیوندا به عنوان یکی از برترین کمپانی‌های فعال دنیا در زمینه‌ی تولید خودرو فعالیت می‌کند. اگر چه این کمپانی از سال ۱۹۶۷ به بعد به صورت رسمی تحت نام کمپانی هیوندای موتور (Hyundai Motor) به فعالیت خود ادامه می دهد اما تاریخچه این کمپانی به سال ۱۹۴۷ میلادی بر می‌گردد یعنی زمانی که شخصی به نام چانگ جو یونگ (Chung Ju-Yung) کمپانی «سازه و مهندسی هیوندا» را تاسیس کرد. این کمپانی با هدف انجام شهرسازی و صنعتی کردن کشور کره پس از جنگ جهانی دوم تاسیس شده بود. اما در سال ۱۹۵۰، به دلیل حمله‌ی کره‌ی شمالی به این کشور، چانگ جو یونگ از عملی کردن هدف خود بازماند و مجبور شد تا پروژه های بازسازی را رها کند. چانگ جو یونگ همراه با برادرش به بوسان مهاجرت کرد و در آنجا نیز تمام تلاش خود را به کار گرفت و با کمک وزارت حمل و نقل کره‌ی جنوبی و نیروهای آمریکایی به فعالیت خود ادامه داد. با تلاش‌های بی وقفه‌ی او کمپانی هیوندای موتور (Hyundai Motor) در سال ۱۹۶۷ تاسیس گردد.

کمپانی هیوندا اولین خودروی خود را در سال ۱۹۶۸ معرفی کرد. نام این خودرو Cortina بود که محصول مشترک کمپانی هیوندا و کمپانی فورد بود. به زودی کمپانی هیوندا متوجه پتانسیل قوی صنعت خودرو در دنیا شد و به همین دلیل تلاش کرد تا خودروهایی با برند کمپانی هیوندا تولید نماید. برای این منظور چانگ جو یونگ، مدیر سابق بخش اجرایی آستین موریس (Austin Morris) یعنی گیرگ ترنبال (Gearge Turnball) را استخدام کرد. ترنبال برای تولید خودروهای با کیفیت بالا در کمپانی هیوندا، پنج مهندس برتر بریتانیایی را استخدام کرد و در سال ۱۹۷۵ دومین خودروی کمپانی هیوندا که اولین خودروی با تولید انبوه کشور کره محسوب می‌شد، تولید شد. نام این خودرو هیوندا پونی (Pony) بود که سیستم قدرت استفاده شده در آن توسط کمپانی میتسوبیشی تولید شده بود. این خودرو در واقع نخستین گام محکم کمپانی هیوندا در راستای تبدیل شدن به یکی از برترین خودروسازان دنیا بود.

در ادامه‌ی مقاله به بررسی اتفاقات و وقایع تاریخی مهم کمپانی هیوندا در بازه‌های زمانی مختلف خواهیم پرداخت. جهت مشاهده جدیدترین آگهی خودرو هیوندا در بازار می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید.

تاریخچه کامل کمپانی هیوندا | بررسی قیمت هیوندا

محصولات هیوندا در بازه ی زمانی ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۵ میلادی
پس از معرفی خودروی هیوندا پونی (Pony) در سال ۱۹۷۵، کمپانی هیوندا تولید انبوه این خودرو را یکسال پس از آن آغاز کرد. در سال ۱۹۷۷، کمپانی هیوندا این خودرو را به کشور اکوادور و سپس به سایر کشورها صادر کرد. دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی، یک دهه‌ی کاملا موفق برای کمپانی هیوندا محسوب می‌شود به طوری که در عرض چند سال، این کمپانی موفق شد تا خودروی هیوندا پونی را به کشور کانادا نیز صادر کند.

کمپانی هیوندا اقداماتی در جهت برای صادر کردن خودروی هیوندا پونی به کشور آمریکا انجام داد اما به دلیل اینکه این خودرو استانداردهای آلایندگی لازم برای ورود به این کشور را نداشت، کشور آمریکا اجازه‌ی ورود این خودرو به بازارهای داخلی کشور را نداد. فروش خودروی هیوندا پونی فراتر از انتظار بود و این خودرو به عنوان پرفروش ترین خودرو در بازار خودروی کانادا در سال ۱۹۸۵ انتخاب گردید. تنها پس از گذشت ۱۰ سال از معرفی خودروی هیوندا پونی، کمپانی هیوندا موفق شد تا یک میلیون دستگاه از این خودرو را نیز تولید کند.

تاریخچه کامل کمپانی هیوندا | بررسی قیمت هیوندا

محصولات هیوندا در بازه ی زمانی ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۵
کمپانی هیوندا در سال ۱۹۸۶ یکی از بهترین خودروهای خود با نام اکسل (Excel) را معرفی کرد. این خودرو در واقع نسخه ی بازطراحی شده‌ی خودروی هیوندا پونی بود. میزان آلایندگی و تولید گاز CO2 هیوندا اکسل بسیار کمتر از هیوندا پونی بود. به این ترتیب کمپانی هیوندا توانست مجوز صادر کردن این خودرو به کشور آمریکا را دریافت کند. خودرو هیوندا اکسل، به سرعت به یکی از محبوب ترین خودروها تبدیل شد طوری که کمپانی هیوندا توانست در عرض ۷ ماه، در حدود صد هزار دستگاه از این خودرو را به فروش برساند. به دلیل قیمت بسیار پایین خودرو هیوندا اکسل، مجله ی فورچون (Fortune) این خودرو را به عنوان نامزد جایزه‌ی ده تولید برتر سال (Best Product #10) معرفی کرد.

در سال ۱۹۸۸، هیوندا موفق شد تا خودروهای خود را با استفاده از تکنولوژی‌هایی که کاملا متعلق به خودش بودند تولید کند. بدین ترتیب این کمپانی از خودرو هیوندا ساناتا (Sanata) رونمایی کرد. هیودا ساناتا، یک خودروی هیوندا صندوق دار سایز متوسط محسوب می شد که توانست عصر جدیدی در تاریخ این کمپانی ایجاد نماید. در سال ۱۹۹۰ میلادی، مجموع خودروهای تولید شده توسط کمپانی هیوندا از مرز ۴ میلیون دستگاه عبور کرد و یک سال پس از آن نیز این کمپانی از خودروی جدید خود با نام آلفا (Alpha) رونمایی کرد.

در اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی، به دلیل کیفیت پایین خودروهای تولید شده توسط کمپانی هیوندا و شکایت های فراوان مشتریان، اعتبار این کمپانی در کشور آمریکا خدشه دار شد و آسیب زیادی به نام و آبروی این کمپانی وارد شد. اما کمپانی هیوندا پا پس نکشید و با ایجاد تغییرات متعدد در راستای بهبود تکنولوژی و طراحی خودروهای خود، توانست دیگر اعتبار از دست رفته خود در بازارهای جهانی و داخلی برای خود کسب کند.

محصولات هیوندا در بازه ی زمانی ۱۹۹۵ میلادی تاکنون
در سال ۱۹۹۶، کمپانی هیوندا در شهر چنای هندوستان یک کارخانه‌ی تولیدی احداث کرد. هدف از این کار، افزایش میزان فروش محصولات هیوندا بود. دو سال بعد، کمپانی هیوندا با تولید خودروهای با کیفیت و در سطح جهانی، توانست خود را به عنوان یکی از برند های معتبر خودروسازی در جهان معرفی کند. در سال ۱۹۹۸، آقای چانگ جو یونگ، موسس کمپانی هیوندا، ریاست کمپانی هیوندا را به پسرش، چانگ مونگ کو تحویل داد.

در سال ۲۰۰۰، کمپانی هیوندا گارانتی‌های طولانی مدتی را برای خودروهای خود ارائه می کرد، این باعث شد تا مشتریان با خیال راحت محصولات هیوندا را بخرند. بر اساس این تصمیم خودروهای برند هیوندا که در کشور آمریکا به فروش می‌رسیدند دارای گارانتی ۱۰ ساله بودند. به دلیل اینکه در آن زمان تنها چندین کمپانی خودروسازی قادر به ارائه‌ی چنین خدمات پس از فروشی بودند، کمپانی هیوندا به شایستگی توانست در لیست ۱۰ خودروساز برتر دنیا قرار بگیرد.

تا سال ۲۰۰۳ میلادی، کمپانی هیوندا موفق شده بود بیش از ۱ میلیون دستگاه خودرو به ارزش ۱۰ میلیارد دلار به کشورهای دیگر صادر کند. همچنین در این سال‌ها، کمپانی هیوندا موفق شد تا خودروهایی نظیر Tuscani، Terracan، Lavita، Santa Fe، Sonata و Elantra را معرفی نماید. دو سال بعد، خودروی هیوندا Click جایزه‌ی بهترین خودروی سال هند را دریافت کرد.

در سال ۲۰۱۳، کمپانی هیوندا از خودروی کاملا جدید جنسیس رونمایی کرد و موفق شد جایزه‌ی Vehicle Satisfaction آمریکا را دریافت کند. همچنین کمپانی هیوندا اقدام به تولید خودروی هیوندا توسان ix35 کرد که اولین خودروی سلول سوختی با تولید انبوه در دنیا محسوب می‌شد. در سال ۲۰۱۴، کمپانی هیوندا جایزه ی IF Design را برای طراحی خیره‌کننده خودروی جنسیس دریافت کرد و در همین سال از نسخه ی جدید خودروی هیوندا سوناتا در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرد.

از سال ۲۰۱۴ به بعد کمپانی هیوندا از نظر میزان فروش به عنوان پنجمین کمپانی خودروسازی بزرگ دنیا دست پیدا کرد. کمپانی هیوندا در حال حاضر سالانه ۴٫۷۲۱٫۱۵۶ دستگاه خودرو تولید و میزان فروش این کمپانی از مرز ۸۶ میلیارد دلار در سال گذر کرده است. خودروهای تولید شده توسط کمپانی هیوندا در ۱۹۳ کشور جهان فروخته می‌شود. این کمپانی حدود ۷۵۰۰۰ کارمند در سرتاسر دنیا دارد. همچنین بزرگ‌ترین مرکز تولید خودروی جهان با ظرفیت تولید ۱.۶ میلیون خودرو در سال متعلق به هیوندا است.

تاریخچه کامل کمپانی هیوندا | بررسی قیمت هیوندا

نکات جذاب در مورد کمپانی هیوندا
کمپانی هیوندا، یکی از اسپانسرهای اصلی فدراسیون فوتبال کره، مسابقات یورو و جام‌جهانی محسوب می شود.

در سال ۲۰۱۲، خودروی هیوندا الانترا به عنوان بهترین خودروی سال در نمایشگاه بین المللی خودروی Road معرفی شد.

نام هیوندا در زبان کره‌ای به معنی “مدرن” است، حتی نام این کمپانی نیز نشان از اهمیتی دارد که این کمپانی برای محصولات خود قائل است.

در سال ۲۰۰۴، پژوهشی در مورد کیفیت خودروها انجام پذیرفت که در نتیجه ی آن، خودروهای کمپانی هیوندا جایگاه دومین کمپانی برتر در این زمینه را از آن خود کردند.

در ادامه ی به ارائه لیست کاملی از محصولات هیوندا خواهیم پرداخت.

تاریخچه کامل کمپانی هیوندا | بررسی قیمت هیوندا

سدان ( صندوق دار)

هیوندا آزرا
هیوندا اکوس (Equus)
هیوندا سوناتا
هیوندا جنسیس
هیوندا تورینگ (Touring)
هیوندا الانترا GT
هیوندا سوناتا هیبریدی

کوپه

هیوندا اکسنت (Accent)
هیوندا ولستر (Veloster)
هیوندا تیبورن (Tiburon)
هیوندا الانترا کوپه
هیوندا جنسیس کوپه

SUV و شاسی بلند

هیوندا توسان
هیوندا سانتافه
هیوندا واراکروز (Veracruz)
هیوندا سانتافه اسپرت
قیمت هیوندا و نمایندگی هیوندا در تهران

قیمت هیوندا در سال ۹۷
در این بخش به بررسی و اعلام آخرین قیمت هیوندا و آخرین قیمت هیوندا در بازار خرید و فروش خودرو خواهیم پرداخت. قیمت هیوندا در سال ۹۷ به شرح زیر خواهد بود:

قیمت هیوندا I20 جدید —- قیمت نمایندگی برابر با ۱۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۱۲۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا اکسنت —- قیمت نمایندگی برابر با ۱۱۴٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا التنرا ۲٫۰ مونتاژ —- قیمت نمایندگی برابر با ۱۴۷٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۱۸۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا النترا ۲٫۰ —- قیمت نمایندگی برابر با ۲۰۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۲۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا سوناتا LF —- قیمت نمایندگی برابر با ۲۴۳,۹۸۴,۰۰۰تومان و قیمت هیوندا در بازار ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا توسان TL—- قیمت نمایندگی برابر با ۲۷۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۳۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا سانتافه DM —- قیمت نمایندگی برابر با ۳۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۳۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا I20 جدید —- قیمت نمایندگی برابر با ۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار تاکنون اعلام نشده است.
قیمت هیوندا سانتافه. فول اتوپارک—- قیمت نمایندگی برابر با ۲۸۷٫۲۹۲٫۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۴۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا توسان ۲۰۱۷ فول + اتوپارک —- قیمت نمایندگی برابر با ۲۵۰٫۴۱۶٫۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۳۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا سوناتا ۲۰۱۷ هیبرید + GLS —- قیمت نمایندگی برابر با ۲۲۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۳۰۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ هیبرید GL —- قیمت نمایندگی برابر با ۳۶۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۲۹۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ هیبرید GLS —- قیمت نمایندگی برابر با ۲۵۷٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۳۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.
قیمت هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ هیبرید GLS+ —- قیمت نمایندگی برابر با ۳۸۹,۹۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت هیوندا در بازار ۳۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.

 

کرمان موتور هیوندای
شرکت کرمان موتور هیوندای به عنوان نماینده رسمی خودرو هیوندا در این سال ها به شمار می آید. شرکت کرمان موتور هیوندای به ارائه محصولات هیوندا در سه بخش سواری هاچ بک، هیوندا صندوق دار و هیوندا شاسی بلند می پردازد. هیوندا i10، هیوندا i20، هیوندا آزرا، هیوندا النترا، هیوندا سوناتا، هیوندا اکسنت، هیوندا توسان و هیوندا سانتافه از جمله محصولات ارائه شده توسط شرکت کرمان موتور هیوندای است. البته فعلا شرایط فروش اقساطی محصولات هیوندا توسط شرکت کرمان موتور هیوندای اعلام نشده است. هرچند شرکت آسان موتور نیز به عنوان دیگر نمایندگی فعال محصولات هیوندای فعالیت دارد. شرکت آسان موتور طی آخرین اطلاعیه خود، فروش اقساطی محصولات هیوندا را اعلام کرد. شرکت آسان موتور فروش اقساطی محصولات هیوندای را با خودروهای هیوندا النترا، هیوندا سانتافه، هیوندا توسان و هیوندا سوناتا در نظر گرفته است که جهت آشنایی با شرایط فروش اقساطی آسان موتور می توانید به سایت این شرکت و بخش فروش مراجعه نمایید.

نمایندگی هیوندا در تهران
به منظور مراجعه به نمایندگی هیوندا در تهران و سایر نمایندگی هیوندا در اقصا نقاط کشور می توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

برای اطلاع کامل از لیست نمایندگی مجاز کرمان موتور هیوندا و نمایندگی هیوندا در تهران می توانید به بخش نمایندگی هیوندا کرمان موتور مراجعه کرده و جهت اطلاع از لیست کامل نمایندگی های مجاز آسان موتور و نمایندگی هیوندا در تهران می توانید به این بخش مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *